Lauamängud

Tule lauamängu valima!

Raamatukogu lasteosakonnast saab lauamänge laenutada. Meie lauamängukogu täieneb pidevalt uute mängudega. Tule valima!

Matk mööda tuletorne

Seda mängu on hea mängida koos pere ja sõpradega. Sobib lastele alates 3.eluaastast. Mäng sisaldab mängulauda, täringut ja nelja mängunuppu. Raamatu "Minu tuletornid" peategelane matkab koos mamma, koer Jossi ja kass Jupiga mööda Eestimaa tuletorne. Lauamängu mängides saad olla kas matkasell, mamma, koer või kass. Suvel võid muidugi ka ise tuletorne avastama minna.
Mängijad viskavad kordamööda täringut ja liiguvad mööda ruute edasi. Kes satub sinisele ruudule, külastab ühte tuletorni ja teenib selle eest punkte. Kes aga satub punasele ruudule, kohtab takistusi ja kaotab punkte. Kui kõik mängijad on matka läbinud, liidetakse-lahutatakse punktid. Võitja on see, kes nägi kõige rohkem tuletorne ja kogus kõige enam punkte. Kellel rohkem huvi tuletornide vastu, võib tutvuda ka Hedda Peedi raamatuga "Minu tuletornid".

Pärnu memoriin

Mäng sobib kõigile rõõmsameelsetele, vanus ei ole oluline. Osalema peab vähemalt 2 inimest. Mäng sisaldab toredaid lustlikke pildikesi Pärnust. Tuleb segada kaardid ja asetada need lauale, pilt allpool. Edasi keeratakse kaks suvalist kaarti korraga ümber. Kui tuleb kaks ühesugust kaarti, saad need endale. Kui kaardid on erinevad, jätkavad need mängu, pilt allpool, laual. Mäng kestab seni, kuni kõik kaardid on otsas. Võidab see, kellel on mängu lõppedes kõige rohkem pildipaare. 

Jänku-Jussi looduskaardid

Jänku-Jussi looduskaartide komplektis on 45 kaarti, kus tutvustatakse kalu, linde, loomi, taimi, seeni,marju, putukaid. Kaardid on abiks lapsele loodusega tutvumisel. Kaardipakil asuv QR kood avab nutiseadmes looduslugude multikad. Kaartide teised pooled on kaunistatud erinevate loodusteemaliste piltidega. Parema tulemuse ja elamuse saavutamiseks kasuta ka Jänku-Jussi loodusvihikut koos Jänku-Jussi looduslugude DVD-ga.

Doomino Tartu sümbolid ja vaatamisväärsused

Doomino on seltskondlik lauamäng, mis on hea ajaviide nii suurtele kui ka väikestele. Doominomängu komplektis on 81 klotsi, mille otstes on kasutatud üheksat erinevat pilti Tartu tuntumatest vaatamisväärsustest. Mängujuhendilt leiad ka lühikirjelduse iga objekti kohta.

Põnev maailm. Atlas

Kuue maailmajao kokkupanemiseks tõsta klotsid ringi ja maailmast saab sinu mängumaa. Õpi tundma erinevaid inimesi, kultuure, kohti, loomi. Huvitavaid ülesandeid täis pass viib sind maailma reisima ja toob koju tagasi. Rändad palavas džunglis ja Aafrika savannides. Passis on toredad üllatused, mõistatused, faktid. Vastused küsimustele on passi lõpuosas. Põnev Maailm-atlas sisaldab kõike vajalikku avastusterohkeks õppimiseks.

Vanasõnade doomino

"Vanasõnade doomino" on vahva ja hariv kogu pere õppemäng, mis rikastab lapse sõnavara ja aitab selles rahvaluule lühivormis paremini orienteeruda. Mäng on huvitav nii lasteaialapsele kui ka täiskasvanule. Mängida saab üksi, kahekesi kui ka rühmana. Mängus on 36 vanasõna koos seletustega.Kaardipakis on 36 kaarti, mängujuhend ja õiged vastused. Kaartide tagumised pooled moodustavad pusle, millel on Kihnu laste pilt.

Must kärbseseen

"Must kärbseseen" on vahva ja hariv õppemäng, mis õpetab Eestis levinud söögi-ja mürgiseeni tundma. Pakis on 19 paaris kaarti ja üks paaritu kaart-Must Kärbseseen-ning mängujuhend (kokku 40kaarti). Igal kaardipaaril on ühel seene pilt ja teisel info selle seene kohta (kasvukoht, söödavus, kasutamine). Mängu käigus tuleb leida kaardipaare ning seeni teistele mängijatele tutvustada. Selle lihtsa koguperemängu mängimiseks on vaja vähemalt kahte osalejat.

Mõistatuste doomino

"Mõistatuste doomino" on vahva ja hariv kogu pere õppemäng, mis aitab selles lastele meelepärases rahvaluule lühivormis paremini orienteeruda. Mäng pakub põnevust nii lasteaialastele kui ka täiskasvanutele. Mängida saab üksi, kahekesi või rühmana. Mängus on 36 mõistatust koos vastustega. Kaardipakis on 36 kaarti, mängujuhend ja õiged vastused. Kui panete kaartide tagumised pooled kokku, saate Tallinna Püha Vaimu kiriku kella pildi. Mäng rikastab laste fantaasiat.

 

Lotte doomino

Põnev Lotte ja tema sõpradega lauamäng, kus lastel on palju mängurõõmu! Doomino arendab püsivust, keskendumist ja tähelepanuvõimet. Mäng on mõeldud lastele alates 3.eluaastast. Mängukarbis on 28 Lotte-teemalist doominokaarti ja juhend. Mängu eesmärgiks on doominokaardid õigesti üksteise kõrvale asetada. Võitjaks on mängija, kes esimesena on oma kaardid lauale pannud. Doomino piltidel on animafilmi" Lotte ja Kuukivi saladus" tegelased.

Kaisukarud ja Ühe pere mänguasjad

Mäng "Kaks lauamängu" sisaldab mänge "Kaisukarud" ja "Ühe pere mänguasjad". Mäng on mõeldud lastele alates 3.eluaastast. Võib mängida nii pere kui ka sõpradega. Mängud on üles ehitatud samal põhimõttel. Alustab mängija, kes esimesena viskab 6 silma. Karumängus liigud rohelisel ruudul ülesse (edasi) ja punasel ruudul liigud alla(tagasi). Sinisel ruudul jätad ühe viskeringi vahele. Kollasel ruudul saad lisaviske. Võidab see, kes esimesena jõuab täpselt viimasele ruudule. Mäng sisaldab täringut ja nelja mängunuppu.

Tsirkus + Reis ümber maailma

Mäng sisaldab kahte toredat lauamängu: Tsirkus ja Reis ümber maailma. Mõlemad mängud on suhteliselt lihtsa ülesehitusega ja emadele-isadele tuttavad juba nende lapsepõlvest. Mängud on mõeldud lastele alates 3. eluaastast. Mõlemat mängu alustab mängija, kes saab täringul 6. Tsirkusemängus seiklevad karud, tiigrid, lõvid ja sebrad. Mängulaual on selgete piltidega näidatud, kes liigub edasi ja kes tagasi. Võidab ikka see, kes jõuab enne lõpetada. Reisimängus tuleb alustada stardiringilt ja jõuda välja finišisse. Mängitakse nelja nupuga korraga. Võidab mängija, kes oma nupud enne koju saab.

Minu mänguraamat TALU

Kas sa tead, milline näeb välja traktor? Aga lambatall? See värviline pildiraamat õpetab poistele ja tüdrukutele esimesi sõnu talu kohta.

Raamatu juurde kuuluvad memoriinikaardid, mida on tore koos vanemate või sõpradega laduda ja siis pildipaare mõistatada.

 

Täieliku mänguvalikuga saab tutvuda raamatukogus või otsida mänge elektronkataloogist.

 

Uudised

Ajaleheroosid isale

Koolivaheajal kutsume algklassilapsi ajaleheroosidest isadepäevakaarti tegema. Pärnu...

Maakondlikul ettelugemisvõistlusel loeti lugusid metsast

14. oktoobril toimus Pärnu Keskraamatukogu saalis maakondlik neljandate klasside...

Karude jututoa tegelased on köögiviljad

Laupäeval, 16. oktoobril kell 12.00 on kõik jutuhuvilised lapsed vanuses 5-8 aastat oodatud Pärnu...

Näitused

Raamatunäitused:
"Kunstnik, kelle pildid teevad pai. Palju õnne, Catherine Zarip"

"Olivia Saare naerulohkudega maailm"

Mesitarus:
"Ühes ilusas linnas"
"Sügaval vee all"