Põnniraamatud

Tiia Selli. Pelle parim päev

Pelle on väike tegus poiss, kes teab alati, mida ta tahab. Mis sellest, et emme ja issi mõnikord teistmoodi tahavad. Pelle soovil ostetigi isale sünnipäevaks politseiauto, olgugi, et ema ostis juba soojad sokid. Koos autoga mängida oli ikkagi vahva. Pellega võis esimest korda tutvuda ajakirja Mesimumm veergudel. Autor Tiia Selli on uusi jutte juurde kirjutanud ning kõik nende kaante vahele kokku pannud. Lugudes on lapse igapäevane elu läbi mõnusa huumori. Peaaegu igas loos on ka mõni probleem, millele Pelle kenasti lahenduse leiab. Rõõmsad pildid on raamatule joonistanud Katrin Ehrlich.

Philippe Jalbert. Minu heade kommete meelespea

See on raamat, mis õpetab viisakalt käituma. Naljakate loomapiltidega illustratsioonid teevad tuju heaks ja panevad loetu üle mõtlema. Fantaasiarikas jõehobu, vahva lõvi ja tore kilpkonn paeluvad lapsi kui võluväel ja peagi on selged ka "tere" ning see, kuidas pesta käsi. Raamat sobib ka vanemaga koos vaatamiseks ja uurimiseks. Kaane on kujundanud raamatu autor Philippe Jalbert.

Suur sõnade raamat. Vaata ja paita!

Lastele meeldib vaadata, imetleda ja nimetada asju, mis neid ümbritsevad. Raamatus on 150 sõna ja 30 pilti, mida vaadata-katsuda. Osasid pilte on võimalik paitada ja patsutada. Nii on voodil peal pehmest riidest tekk ja tuletõrjeauto on tehtud läikivast punasest paberist....Raamat on kõvakaaneline ja ka tugevate lehtedega, mis on igati sobilik pere pisematele. Illustratsioonid Xavier Deneux.

Natalie Marshall. Elu suures ookeanis

Ookeanis ja selle rannal elab palju erinevaid loomi ja linde. Selles raamatus on peidus nii sinivaalu, merihobukesi, kalmaare, hülgeid kui ka kajakaid. Mitmel neist on pojadki. Avanevad klapid raamatus lisavad põnevust veelgi. Tõmba klapp välja ja sellest veel üks klapp. Avanevad toredad küsimused ja mõistatused pisikestele lastele. On võimalik loomadega mängida kui ka neid üle lugeda.

Nicholas Oldland. Suur Karu kalli

Elas kord karu, kes oli täis õnne ja armastust. Iga kord, kui karu kedagi kohtas, tegi ta vastutulijale suure kalli. Karu kallistas nii puid kui ka loomi. Ükski loom ei olnud liiga suur, liiga väike ega hirmutav. Kõige enam armastas karu siiski loodust ja puid kallistada. Kord ristusid karu teed mehega, kes kandis kirvest. Esimest korda elus ei tahtnud karu enam kallistada. Karu oli hirmul, et mees raiub puu maha. 

Kuidas lugu edasi läheb, saad teada, kui raamatu läbi loed.

Raamatu autor Nicholas Oldland on töötanud kunstniku ja ka filmitegijana." Suur Karu kalli" on ta esimene pildiraamat. Ka toredad pildid raamatule on tema joonistatud.

Katsu värve. Punane

Laps saab katsuda roosi siidiseid õielehti, linnukese pehmet kõhtu ja tuletõrjeauto rattaid. Raamatust leiab lõbusa lepatriinu ja naerusuise tomati. Rõõmsavärviline raamat punasest ja valgest värvist on mõeldud kõige pisematele raamatusõpradele.

Katsu värve. Must ja valge

Lustakas katsu-ja-tunne raamat tutvustab pere pisemaile musta ja valget värvi, pakkudes avastamis-ja äratundmisrõõmu. Laps saab paitada dalmaatsiakoera karvast selga ja silitada lamba pehmet kasukat. Jalgpall, auto, lehm....ja mis kõik veel võivad maailmas olla must-valged. Raamat on trükitähtedes, mistõttu sobib hästi ka tähtede õppimiseks. Raamat "Katsu värve" arendab lapse meeli ja ka sõnavara.

Julia Donaldson. Tigu ja vaal

Lugu tillukesest teost, ilmatusuurest vaalast ja nende seiklusrikkast reisist ümber maailma. Siin on rõõmsad riimid ja lustlikud pildid raamatute " GRÜHVEL" ja "LOHE ZOG" autoritelt.

      See siin on meri,

      metsik ja vaba,

      Mis kandis vaala

      Ja tigu ta sabal,

      Kus kauged maad, jäämägede hambad,

      Kuldkarva liivad ja tulesambad.


Raamatu on illustreerinud Axel Scheffler

Triin Soomets. Miks sul pole saba?

Enne Triin Soometsa lõbusasti riimi kirjutatud sabaloo lugemist võiks rõõmu tunda terve toreda raamatusarja "Loen ise!" üle. Neljas erinevas lugema õppimise astmes  ilmuvad raamatud jõuavad tulevaste andekate lugejate ja nende tublide vanemate kätte kirjastuse "Päike ja Pilv" ning Eesti Lastekirjanduse Keskuse koostöös.
Aga saba asemel on inimestel sõrmed ning naba ja mis seal ikka kurvastada. Riimide ja piltide abil jutustavad kodused ja kaugete maade loomad- linnud lapsele loo sellest, mida kõike sabaga teha annab.

Pildid joonistas Tiina Mariam Reinsalu.

Epp Annus. Uku ja kaelkirjak

Sarja "Loen ise!" raamat räägib väikesest Ukust, kes kodus meeleiba süües akna taga kaelkirjakut märkab. Ja see kaelkirjak osakb rääkida, kuidas siis muidu. Vähe sellest, talle meeldivad ka meeleivad ja natuke juua kuluks samuti ära. Mis sellest kõigest välja tuleb, sellest saab lugeda raamatust.

Pildid joonistas Uku ja kaelkirjaku loole Katrin Ehrlich.

Kristiina Kass. Unelinnu pesa

Sarja "Loen ise" raamat "Unelinnu pesa" pajatab armsa loo sinisest unelinnust, kes endale väikese Ella juustesse pesa teeb. Sest  kaisukoera koon ja hamstri puur pole nii tähtsaks koha jaoks sobilikud. See teeb lasteaiatüdruk Ella pisut murelikuks, sest juuksed lähevad ju pusasse. Kuidas lugu lõpeb, saab teada raamatust.

Pildid joonistas raamatusse Kristi Kangilaski.

Kertu Sillaste. Pannkoogiraamat

Kui on olemas pann, kauss ja lusikas, siis selle raamatu järgi on igati vahva hakata  MMM-MAGUSAID pannkooke küpsetama. Retsepti koos lõbusate piltidega leiad samuti raamatust. "Pannkoogiraamat" sai Põlvepikuraamatu konkursil III koha.

Pildid joonistas autor

Värvid. Õpime selgeks!

Otsi üles punased maasikad ja proovi kokku lugeda rohelised herned. Kas oskad nimetada vikerkaare värve ? Seda rõõmsat ja lustakate küsimustega raamatut on kõikidel mudilastel tore vaadata. Erinevate värvide lehekülgi aitavad otsida vahvad äärepildid.

Minu sõnastik

 

Toimeta ja tegutse koos vahva jänkuperega. Uudista, mida teha köögis, garaažis ja mererannas. Ole jänkudele abiks aias, põllul või taluõues. Igal leheküljel saab avada aknakesi ja õppida uusi sõnu.

Raamatus on lõbusad ja värvikirevad pildid.

 

Teet Kamarik. Miriam ja lilled

Miriam koos väikese vennaga õpib tundma põllul ja metsas kasvavaid lilli. Milline näeb välja piibeleht või härjasilm ? Miks on rukkilill üks tähtis lill ? Kas kassikäpad tõesti kasvavad looduses ? Kui kõik raamatulilled on selged, siis võib ju võililledest ka ühe lõbusa pärja punuda.
Pildid on joonistanud Kädi Rist

 

 

Teet Kamarik. Miriam ja puud

Selles raamatus uurib väike Miriam erinevaid puid. Ta saab teada, et osadel puudel on lehed, aga mõned kasvatavad hoopis okkaid. Mõned puud võivad kasvada väga kõrgeks ja mõnede puude eluiga on väga pikk. Huvitav on teada saada ka seda, mida puudest valmistada saab.
Pildid on joonistanud Kädi Rist

Samas sarjas on veel ilmunud :

Miriam ja putukad
Miriam ja kalad
Miriam ja linnud
Miriam ja loomad

 

 

 

Uudised

Tule suvemängu mängima!

Lasteosakond kutsub otsima! Aga kes või mis on kadunud? Kas suvelugeja eksis raamaturiiulite...

Mürakarukool läks suvevaheajale

22. mail sai Pärnu Keskraamatukogu saalis kokku Mürakarukooli pere. Kohe oli algamas suvevaheaeg,...

Kirjanik ja kunstnik tulid külla

Neljapäeval, 9. mail käisid lastele oma vahvatest raamatulugudest ja piltidest rääkimas kirjanik...

Näitused

Raamatunäitused:
"Raamatud ja raamatutegelased kutsuvad Eestimaad avastama"

"Ilmar Tomuski vahva viguriga raamatud"

"Suvine sünnipäevalaps on kirjanik Epp Petrone"

Mesitarus:
"Lähme külla"
"Sügaval vee all"