Arva sügis ära!

reede 26. september 2014 11:40

Raamatukogus sai septembrikuus silmamõõtu treenida. Ära tuli arvata, kui palju sügist mahub ühte klaaspurki ja mitu lehte on raamatus. Mõõtmist võis proovida kokku neljal korral.

Kirja tuli panna, mitu käbi, tõru ja rannakivi mahub purki. Kõik nõud olid täidetud vaid ühte sorti sügisasjadega. Sügiskraami ei tohtinud laiali kallata, aga iseenda või sõpradega aru pidada võis kasvõi õhtuni.

Et lugeminegi mõnus sügisene tegevus on, sai mõistatada ka raamatulehti.  Treenitud silmamõõduga on hea edaspidigi riiulist paraja jutupikkusega raamatuid valida, sest oma arvamine tuli kirja panna raamatut avamata.

Parimateks äraarvajateks osutusid Beatrice Barbo, Anete Tolli, Kristiin Svirida ja Johann. Neid ootab raamatukogu lasteosakonnas vahva auhind. 

Moosipurkides oli kokku 14 käbi, 32 tõru ja 217 kivi. Raamatus oli 179 lehekülge.

Samuti olid kõik raamatkogukülastajad oodatud osa võtma mõttemängust, mis sai alguse sõnast tõru ja hakkas paberi peal kasvama osavõtjate leidlike ning naljakate mõtete abiga. Mis tuleb esimesena meelde sõnaga tõru? Kas sügis, tammepuu või hoopis tõru otsa komistanud karu? Mis see ka poleks, mängus osalemiseks tuli vaid eelmise sõna juurde nool vedada ja meelde turgatanud sõna teiste mõttemängijate tarvis kirja panna.

 

 

 

Uudised

Lugemiskoerad Lex ja Chuck soovitavad suvelugemist

Lex ja Chuck soovivad kõikidele sõpradele head suve ja jäävad uusi kohtumisi ootama. Et ootamine...

Tule häid mõtteid leidma!

Ah et milliseid ideid siis otsima ja leidma tasub tulla? Looduses seiklemise ja pisimutukate...

KARUMARUVAHVA võistlus!

Hei, 1.-5. klassi poiss ja tüdruk! Kui Sulle meeldib raamatuid lugeda ja tembutada, siis löö kaasa...

Näitused

Raamatunäitused:
"Lugemist ja tegemist!" - heade suveideede näitus

"Lugemiskoerad Lex ja Chuck soovitavad suvelugemist"


Mesitarus:
"Sügaval vee all"
"Lõunamaa loomad"