Neljandikud võistlesid ettelugemismaratonil

laupäev 27. september 2014 21:09

1. oktoobril leidis Keskraamatukogu saalis aset liikumisaasta lugemisvõistlus. Parima ettelugeja tiitlile võistlesid neljandate klasside õpilased Pärnu linnast ja maakonnast. Võitjaks tulnud Mai Kooli poiss Arno-Kert Kaas sõidab lõppvõistlusele Tallinna vanalinnas asuvasse Eesti Lastekirjanduse Keskusesse.

Et käimas on liikumisaasta, kandis võistlus pealkirja "Sport ja liikumine lasteraamatutes". Iga lugeja võis enda poolt valitud sportlikku teksti teistele ette lugeda maksimaalselt kolm minutit. Osalejate oskusi hindas raamatuid ja sporti armastav žürii eesotsas näitleja ja omanimelise teatristuudio juhi Rein Laosega.

Pea poolesaja esinejaga lugemismaraton pakkus kuulamisrõõmu, aga pani hindajad  raskesse olukorda. Väga ereda esitusega kõigile meelde jäänud Arno-Kert Kaasi kõrval otsustati premeerida veel viit säravat ettelugejat: Laura Orasmäed Audru Koolist, Kennert Viirmaad Vanalinna Põhikoolist, Jaanika Karjust Ülejõe Gümnaasiumist ja Helena Triin Toodut ning Maria-Brigitta Kaevandit Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolist. Igati kuulamisväärseid ettelugejaid oli raamatukokku tulnud veel Arest, Paikuselt ja Tõstamaalt.

Et liikumine ainult raamatukaante vahele ei jääks, selleks andsid oma panuse loova liikumise eestvedajad Kardo Ojassalu ja Helen Solovjev Pärnu Kunstide Majast. Et sportimisest ka häid juturaamatuid on kirjutatud, selles võib veenduda peatselt üles pandavat raamatunäitust vaatama tulles.

Pildid: Ettelugejad olid ka head kuulajad
            Võistluse võitja Arno-Kert Kaas

Ettelugemisvõistluse pildigalerii

 

 

Uudised

Lugemiskoerad Lex ja Chuck soovitavad suvelugemist

Lex ja Chuck soovivad kõikidele sõpradele head suve ja jäävad uusi kohtumisi ootama. Et ootamine...

Tule häid mõtteid leidma!

Ah et milliseid ideid siis otsima ja leidma tasub tulla? Looduses seiklemise ja pisimutukate...

KARUMARUVAHVA võistlus!

Hei, 1.-5. klassi poiss ja tüdruk! Kui Sulle meeldib raamatuid lugeda ja tembutada, siis löö kaasa...

Näitused

Raamatunäitused:
"Lugemist ja tegemist!" - heade suveideede näitus

"Lugemiskoerad Lex ja Chuck soovitavad suvelugemist"


Mesitarus:
"Sügaval vee all"
"Lõunamaa loomad"