Fotovõistlus "Kuidas õppida vaatama?"

neljapäev 25. september 2014 13:57

Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsub 1.-4. klasside lapsi osalema fotovõistlusel „Kuidas õppida vaatama?”.

21. septembril 2014 saanuks armastatud kunstnik ja kirjanik Edgar Valter 85-aastaseks. Edgar Valter oli suur loodusesõber, kes leidis mitmed oma raamatutegelased just loodusest inspiratsiooni saades. Nii sündisid näiteks pokud. Oma raamatus „Kuidas õppida vaatama?” õpetab ta lastele, kuidas vaatamisel on pisuke konks sees – peab nägema ka! Kuidas käia looduses ja näha pilvedes, puudes, põõsastes, kivides ning kasvõi samblamätastes põnevaid tegelasi. Just sellistest loodustegelastest fotod koos tutvustavate lugudega on võistlusele oodatud!

Sobivat matkarada, kuhu fotoaparaadi või nutitelefoniga suunduda, aitab leida Riigimetsa Majandamise Keskus loodusegakoos.ee

Võistlusfotod ja jutud saab üles laadida siin 21. septembrist kuni 31. oktoobrini 2014.

Auhindadega toetavad Riigimetsa Majandamise Keskus, Pokumaa, Tallinna Loomaaed, kirjastus Koolibri ja Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Võistluse tingimused:

-          Võistlus kestab 21. septembrist kuni 31. oktoobrini 2014.

-          Osalema oodatakse 1.-4. klasside lapsi.

-          Iga osaleja võib võistlusele esitada 1-2 teemast lähtuvat fotot, millele on juurde kirjutatud ka pildistatud tegelast tutvustav lugu.

-          Foto pikema külje pikkus peab olema vähemalt 2000 pikslit ja faili vorming JPG.

-          Fotol olevat tegelast tutvustav lugu võib olla kuni pool A4 lehte pikk.

-          Esitatud võistlustööd ei või olla varem avaldatud.

-          Koos foto ja jutuga palume saata osaleja ees- ja perekonnanime, kooli ja klassi, täiskasvanud esindaja nime ja e-posti aadressi.

-          Võistlusele laekunud töid hindab žürii, kuhu kuuluvad Riigimetsa Majandamise Keskuse, ajakirja Loodusesõber ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse esindajad.

-          Auhinnad on välja pannud Riigimetsa Majandamise Keskus, Pokumaa, Tallinna Loomaaed, kirjastus Koolibri ja Eesti Lastekirjanduse Keskus.

-          Parimad tööd avaldatakse ajakirjas Loodusesõber ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehel ning neist koostatakse rändnäitus.

-          Näituse avamine koos võistluse lõpetamisega toimub 15. novembril kell 14.00 Eesti Lastekirjanduse Keskuses (Pikk 73, Tallinn). Külastuselamuse pakub võitjatele ka Eesti Loodusmuuseum.

-          Võistluse lõpetamisele kutsutud osalejad leiavad oma nime alates 7. novembrist Eesti Lastekirjanduse Keskuse kodulehelt www.elk.ee. Lõpuürituse kutse saadetakse osaleja antud e-posti aadressile.

 

Uudised

Jõuluetendus "Jõulukülalised kosmosest"

Kahel järjestikusel laupäeval, 7. ja 14. detsembril kell 12.00 on kõik väikesed teatrihuvilised...

Karukäpaklubi kutsub meisterdama

18. detsembril kell 14.30 on kõik 7 - 12 aastased poisid-tüdrukud oodatud Karukäpaklubisse...

KARUMARUVAHVA võistlus

Sulle meeldib tembutada ja raamatuid lugeda? Siis on võistlus "Karutemp 2020" täpipealt Sulle. Hei,...

Näitused

Raamatunäitused:
"Imedesse uskumise aeg"
"Jutukarude jõulu- ja kosmoselood"
"Lapse aja lugu"

Mesitarus:
"Päkapikkude mereseiklus"
"Õnnekured"