KERÄNENImäng 5.-6. klassidele

esmaspäev 10. aprill 2023 12:30

KERÄNENimäng 5.-6. klassidele on pühendatud lastekirjanik Mika Keräneni 50. sünnipäevale. Mälumänguküsimused ja loomingulised ülesanded on inspireeritud Mika Keräneni lasteraamatutest, kirjaniku elust ning Endla teatri lastelavastustest ja Eesti lasteteatritest. KERÄNENImängu viib läbi Jaak Känd koostöös Endla teatri ja Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnaga.

Poolfinaalides kohtusid kolm võistkonda. Esitati 5 mälumänguküsimust Mika Keräneni loomingust ja Eesti lasteteatrist. Võistkonnad võistlesid mälumängus ja ekspromptülesandes, lahendasid tähesegadiku ja esitasid näitemängu salaselts Rampsu tegemistest.

1. poolfinaalis, teisipäeval 4. aprillil võistlesid Sütevaka HG, Vanalinna ja Kuninga Tänava Põhikooli tublid võistkonnad.

2. poolfinaalis, neljapäeval 6. aprillil võistlesid kaks Kuninga Tänava Põhikooli võistkonda ja Vanalinna Põhikooli võistkond.

Finaalmängus 20. aprillil kohtusid Pärnu Keskraamatukogu 1.korruse saalis  Sütevaka HG 6. klass, Vanalinna3(6.a klass), Kuninga1(5.s klass) ja 2. Vanalinna1(5.b klass). Võitjaks tuli Sütevaka HG võistkond. Talle järgnesid Vanalinna 3, Kuninga1 ja Vanalinna1.

 

KERÄNENImängu pildigalerii

 

 

 

Uudised

Mürakarukool läks suvevaheajale

22. mail sai Pärnu Keskraamatukogu saalis kokku Mürakarukooli pere. Kohe oli algamas suvevaheaeg,...

Kirjanik ja kunstnik tulid külla

Neljapäeval, 9. mail käisid lastele oma vahvatest raamatulugudest ja piltidest rääkimas kirjanik...

Tule raamatunäitusele!

Maikuus kutsume uudistama raamatunäituseid armsatest emadest-vanaemadest ja meie koduplaneedist...

Näitused

Raamatunäitused:

"Meie koduplaneet Maa"
"See on minu ema!"

Kunstinäitus:

Pärnu Kunstide Kooli õpetaja Julia Tootsi õpilaste näitus "Kõik on kunstnikud"

Mesitarus:

"Lähme külla"
"Sügaval vee all"