KERÄNENImäng 5.-6. klassidele

esmaspäev 10. aprill 2023 12:30

KERÄNENimäng 5.-6. klassidele on pühendatud lastekirjanik Mika Keräneni 50. sünnipäevale. Mälumänguküsimused ja loomingulised ülesanded on inspireeritud Mika Keräneni lasteraamatutest, kirjaniku elust ning Endla teatri lastelavastustest ja Eesti lasteteatritest. KERÄNENImängu viib läbi Jaak Känd koostöös Endla teatri ja Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnaga.

Poolfinaalides kohtusid kolm võistkonda. Esitati 5 mälumänguküsimust Mika Keräneni loomingust ja Eesti lasteteatrist. Võistkonnad võistlesid mälumängus ja ekspromptülesandes, lahendasid tähesegadiku ja esitasid näitemängu salaselts Rampsu tegemistest.

1. poolfinaalis, teisipäeval 4. aprillil võistlesid Sütevaka HG, Vanalinna ja Kuninga Tänava Põhikooli tublid võistkonnad.

2. poolfinaalis, neljapäeval 6. aprillil võistlesid kaks Kuninga Tänava Põhikooli võistkonda ja Vanalinna Põhikooli võistkond.

Finaalmängus 20. aprillil kohtusid Pärnu Keskraamatukogu 1.korruse saalis  Sütevaka HG 6. klass, Vanalinna3(6.a klass), Kuninga1(5.s klass) ja 2. Vanalinna1(5.b klass). Võitjaks tuli Sütevaka HG võistkond. Talle järgnesid Vanalinna 3, Kuninga1 ja Vanalinna1.

 

KERÄNENImängu pildigalerii

 

 

 

Uudised

Suvi sulpsas merre

Suvisel raamatunäitusel sulpsab suvi merre ja meelitab vaatajad mere äärde mängima, mere peale...

Mürakarukoolis helises suvekell

Mürakarukooli väikesed avastajad tulid 31. mail raamatukokku lilled peos, et oma armsale õpetajale...

Millest jutustavad puud?

Raamatunäitusel jutustasid puud lugusid oma elust ja sõpradest. Uudistada sai maailma kõige...

Näitused

Raamatunäitused:
"Millest jutustavad puud?"

"Õed ja vennad teevad tempe"

"Miniraamatud lastele Balti autoritelt"

Mesitarus:
"Kassikese suveöö unenägu"

"Sügaval vee all"