Maakondlikul ettelugemisvõistlusel loeti hundilugusid

neljapäev 04. oktoober 2018 13:38

Kolmapäeval, 3. oktoobril toimus Pärnu Keskraamatukogu saalis maakondlik neljandate klasside ettelugemisvõistlus. Inspireerivateks teemadeks olid seekord Euroopa kultuuripärandiaasta ja Eesti rahvusloom hunt. Ja nii loetigi võistu hundilugusid: pärimus- ja looduslugusid, muinas- ja lastejutte hundist. Võistluse võitja, Kuninga Tänava Põhikoolis õppiv Kärolin Peterson, esindab Pärnumaad 20. oktoobri lõppvõistlusel Eesti Lastekirjanduse Keskuses.

Igal ettelugejal oli kuulajate köitmiseks aega vaid kolm minutit. Selle aja jooksul tuli žüriile ja publikule tõestada, et täpselt see lugu lugeja temperamendi ja esitamislaadiga kokku sobib ning selgelt ja haaravalt saali kostab.

Tänukirja ja aplausiga tunnustati kõiki tublisid lugejaid. Häid ettelugejaid astus saali ette sedavõrd arvukalt, et pingerida jäeti kokku panemata. Raamatuga autasustati nelja ettelugejat. Lisaks finaalvõistlusele sõitvale Kärolin Petersonile jäid žüriile veel hästi meelde Jete-Pauline Ollep Paikuse Põhikoolist, Egert Viidebaum ja Mia Mirell Klaanberg Sindi Gümnaasiumist ja Hardo-Rainer Sulg Mai Koolist.  

Aga julgeid ettelugejaid oli raamatukokku tulnud veel Vanalinna, Ülejõe ja Rääma Põhikoolist, Are ja Audru Koolist, Tori Põhikoolist, Vändra ja Lihula Gümnaasiumist.

Raamatusõpru üllatas hundiks kehastunud Marge Lumisalu, kes koos lastega hundimänge improviseeris. Ettelugemisvõistlus lõppes suure õunaöömisega.

20. oktoobril tähistatakse Eestis ettelugemise päeva ja siis võiks igaüks oma peret ja sõpru mõne toreda looga üllatada, rääkigu see siis hundist või mõnest muust põnevast tegelasest.

Ava pildilink ja vaata võistluse pildigaleriid

 

Uudised

Mürakarukooli mängu sees on kogu pere

Kolmapäeval, 20. veebruaril kell 11.00 kutsub Mürakarukool lapsi mängima ja raamatutega tutvust...

Sõber koer

Veebruarikuus on vahva sõprade peale mõelda. Raamatunäitus "Sõber koer" kutsub karvaste sõprade...

Tule hakka jutupaunikuks!

JUTUPAUNIKUD on huviring loomingulistele põhikooli lastele.

Näitused

Raamatunäitused:
"Sõber koer"
"Juhani Püttsepa jutud"
"Jänes Marta ja tema sõbrad

Kunstitööd:
"Marianna Oklejaki väikesed imed" Poola Vabariigi Suursaatkonna vahendusel

"3D pliiatsiga joonistatud"

Mesitarus:
"Hiired printsessiballil"