Maakondlikul ettelugemisvõistlusel loeti lugusid metsast

reede 15. oktoober 2021 12:47

14. oktoobril toimus Pärnu Keskraamatukogu saalis maakondlik neljandate klasside ettelugemisvõistlus, mis kandis seekord pealkirja "Ega mets tühi ole..." Võistluse võitja, Pärnu Mai Koolis õppiv Lennart Oja, esindab Pärnumaad Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt korraldataval lõppvõistlusel.

Oleme harjunud nimetama end metsarahvaks – mets on meile antud eelnevatelt põlvkondadelt, meie peame hoidma metsa väärikust ja andma selle rikkuse edasi. Metsas tegutsevad loomad, linnud, üleloomulikud ja loomulikud tegelased. Metsas matkatakse, seigeldakse, hoolitsetakse kõhutäie eest, elatakse… Metsa teemat leiab nii lastekirjandusest kui ka folkloorist

Igal ettelugejal oli oma metsaloo esitamiseks ja kuulajate köitmiseks aega vaid kolm minutit. Selle aja jooksul tuli žüriile ja publikule tõestada, et täpselt see lugu lugeja temperamendi ja esitamislaadiga kokku sobib ning selgelt ja haaravalt saali kostab. Lahke kõrvaga kuulas ettelugejaid vabakutseline näitleja Triin Lepik, kellele laste julge lugemine ja vahvalt valitud lood väga meeldisid.

Tänukirja ja aplausiga tunnustati kõiki tublisid lugejaid. Raamatuga autasustati nelja ettelugejat. Finaalvõistlusel osaleva Lennart Oja järel jäid žüriile hästi meelde veel Ülejõe Põhikoolis õppiv Oskar Kärg, Sindi Gümnaasiumi poiss Sten Eric Hansen ja Vanalinna Põhikooli ettelugeja Maria Tamm

Aga julgeid ettelugejaid oli raamatukokku tulnud ka Kõmsi Lasteaed-Algkoolist, Paikuse Koolist, Rääma Põhikoolist, Pärnu Vabakoolist ja Audru koolist.
Peale võistulugemist mängiti koos Triinu Klausiga. Ettelugemisvõistlus lõppes ühispildi tegemisega.

20. oktoobril tähistatakse Eestis ettelugemise päeva ja siis võiks igaüks oma peret ja sõpru mõne toreda looga üllatada.

Ettelugemisvõistluse pildigalerii

 

Uudised

RANNAPImäng

RANNAPimäng 5.-6. klassidele on pühendatud lastekirjanik Jaan Rannapi 90. sünnipäevale....

Tule jõululuuletust ja jõulujuttu valima!

Ootame häid lapsi jõululuuletusi valima, sest ega jõuluvana aastaringse hea olemisega lepi. Tema...

Karude jututoas oli lund ja jõulujuttu

Laupäeval, 27. novembril olid kõik jutuhuvilised lapsed vanuses 5-8 aastat oodatud Pärnu...

Näitused

Raamatunäitused:
"Väikesed jõuluimed ja suur jõulusaladus"

"Kui sajab lund"

Kunstinäitused:
Pärnu üldhariduskoolide kunstikonkursi võidutööd

Lions Klubi konkursi "Me kõik oleme omavahel seotud" plakatid


Mesitarus:
"Muinasjutumaa"
"Sügaval vee all"