Maakondlikul ettelugemisvõistlusel loeti rahvajutte

reede 09. oktoober 2020 11:21

8. oktoobril toimus Pärnu Keskraamatukogu saalis maakondlik neljandate klasside ettelugemisvõistlus, mis kandis seekord pealkirja "Minu vanaisa nägi, kuidas kerkis Munamägi..." Rahvajutu aastast ajendatuna oli ettelugemisvõistlus pühendatud muistenditele. Kutsusime lapsi ette lugema rahvajutte, mis räägivad ammustest aegadest alates maailma loomisest, oma kodukoha erilisusest või hoopis põnevatest loodusnähtustest. Võistluse võitja, Vanalinna Põhikoolis õppiv Isabell Eelmäe, esindab Pärnumaad Eesti Lastekirjanduse Keskuse poolt korraldataval lõppvõistlusel.

Igal ettelugejal oli kuulajate köitmiseks aega vaid kolm minutit. Selle aja jooksul tuli žüriile ja publikule tõestada, et täpselt see lugu lugeja temperamendi ja esitamislaadiga kokku sobib ning selgelt ja haaravalt saali kostab. Lahke kõrvaga kuulas ettelugejaid vabakutseline näitleja Triin Lepik, kellele laste julge lugemine ja vahvalt valitud rahvajutud väga meeldisid.

Tänukirja ja aplausiga tunnustati kõiki tublisid lugejaid. Raamatuga autasustati viit ettelugejat. Finaalvõistlusel osaleva Isabell Eelmäe järel jäid žüriile hästi meelde veel Sindi Gümnaasiumis õppiv Regon Rostin, Paikuse Põhikooli poiss Herwin Väljamäe, Audru Kooli ettelugeja Oskar Kuldsaar ja Lihula Gümnaasiumi ettelugeja Maia Pikkmets.

Aga julgeid ettelugejaid oli raamatukokku tulnud ka Vändra Gümnaasiumist, Jõõpre Koolist, Ülejõe Põhikoolist ja Kuninga Tänava Põhikoolist.

Peale võistulugemist mängiti koos Triinu Klausiga rahvamänge. Ettelugemisvõistlus lõppes ühispildi tegemisega.

20. oktoobril tähistatakse Eestis ettelugemise päeva ja siis võiks igaüks oma peret ja sõpru mõne toreda looga üllatada.

Ettelugemisvõistluse pildigalerii

 

Uudised

Külla tuleb kirjanik Indrek Koff

23. oktoobril tuleb külla lastele üheksa raamatutäit tegelasi välja mõelnud kirjanik Indrek Koff....

Koolivaheajal teeme mänge ja multikaid

Ootame 1.-4. klassi lapsi koolivaheaja töötuppa ise mänge ja multikaid tegema. Töötoa tegemistest...

Maakondlikul ettelugemisvõistlusel loeti rahvajutte

8. oktoobril toimus Pärnu Keskraamatukogu saalis maakondlik neljandate klasside...

Näitused

Raamatunäitused:
"Sikud-sokud sarvilised"

"Viive Noore pitsiline jutuilm"

"Lapsed kood tondi ja draakoniga digimaailmas"

"Lugemiskoerad Lex ja Chuck kutsuvad sügisel lugema"


Mesitarus:
"Sügaval vee all"
"Lõunamaa loomad"