Nukitsa konkurss

kolmapäev 21. veebruar 2024 15:21

Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsus 5–13-aastaseid lugejaid valima Nukitsa konkursil oma lemmikkirjanikku ja -illustraatorit. Lapsed said hääletada autorite poolt, kes avaldasid 2022. ja 2023. aasta jooksul algupärase lasteraamatu. Konkursil võistles 100 raamatut, mis kõik Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnas hääletajaid ootasid. Kutsusime raamatusõpru oma lemmikut valima ja hääletussedelit täitma. Hääletamine toimus 8. jaanuarist kuni 29. veebruarini 2024 nii raamatukogudes üle Eesti kui keskuse veebilehel.

Nukitsa konkurss on Eesti Lastekirjanduse Keskuse lugejaküsitlus, mis toimub iga kahe aasta järel ning leiab aset juba 17. korda. Ettevõtmise eesmärgiks on väärtustada lasteraamatuid, populariseerida lugemist ning tunnustada meie lasteraamatute autoreid ja kirjastajaid. Konkursil annavad viimase kahe aasta algupärastele lasteraamatutele tagasisidet noored kirjandussõbrad ise.

„Meie lastekirjanduse tervis on jätkuvalt väga hea, sest viimasel paaril aastal on ilmunud terve hulk professionaalselt teostatud ja erinevale vanusele sobivaid omamaiseid lasteraamatuid. Loodame, et lapsed leiavad siit valikust lemmikud üles, kelle poolt oma hääl anda,“ märkis lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone.

Võitjad kuulutatakse välja auhinnapeol, mis toimub 6. aprillil 2024 lastekirjanduse keskuses. Enim hääli saanud kirjanik ja illustraator saavad auhinnaks Nukitsa pronkskuju ja rahalise preemia.


 

Uudised

Mürakarukool läks suvevaheajale

22. mail sai Pärnu Keskraamatukogu saalis kokku Mürakarukooli pere. Kohe oli algamas suvevaheaeg,...

Kirjanik ja kunstnik tulid külla

Neljapäeval, 9. mail käisid lastele oma vahvatest raamatulugudest ja piltidest rääkimas kirjanik...

Tule raamatunäitusele!

Maikuus kutsume uudistama raamatunäituseid armsatest emadest-vanaemadest ja meie koduplaneedist...

Näitused

Raamatunäitused:

"Meie koduplaneet Maa"
"See on minu ema!"

Kunstinäitus:

Pärnu Kunstide Kooli õpetaja Julia Tootsi õpilaste näitus "Kõik on kunstnikud"

Mesitarus:

"Lähme külla"
"Sügaval vee all"