Nukitsa konkurss kutsub!

kolmapäev 21. veebruar 2024 15:21

Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsub 5–13-aastaseid lugejaid valima Nukitsa konkursil oma lemmikkirjanikku ja -illustraatorit. Lapsed saavad hääletada autorite poolt, kes avaldasid 2022. ja 2023. aasta jooksul algupärase lasteraamatu. Konkursil võistleb 100 raamatut, mis kõik Pärnu Keskraamatukogu lasteosakonnas hääletajaid ootavad. Kutsume raamatusõpru oma lemmikut valima ja hääletussedelit täitma. Klassikülastusteks palume õpetajatel meile helistada telefonil 44 55 702, et saaksime sobiva aja kokku leppida. Oleme kõigiti abiks, et aidata lapsi hääletamisel ja oma lemmiku leidmisel. Hääletada saab 8. jaanuarist kuni 29. veebruarini 2024 nii raamatukogudes üle Eesti kui keskuse veebilehel.

Nukitsa konkurss on Eesti Lastekirjanduse Keskuse lugejaküsitlus, mis toimub iga kahe aasta järel ning leiab aset juba 17. korda. Ettevõtmise eesmärgiks on väärtustada lasteraamatuid, populariseerida lugemist ning tunnustada meie lasteraamatute autoreid ja kirjastajaid. Konkursil annavad viimase kahe aasta algupärastele lasteraamatutele tagasisidet noored kirjandussõbrad ise.

„Meie lastekirjanduse tervis on jätkuvalt väga hea, sest viimasel paaril aastal on ilmunud terve hulk professionaalselt teostatud ja erinevale vanusele sobivaid omamaiseid lasteraamatuid. Loodame, et lapsed leiavad siit valikust lemmikud üles, kelle poolt oma hääl anda,“ märkis lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone.

Võitjad kuulutatakse välja auhinnapeol, mis toimub 6. aprillil 2024 lastekirjanduse keskuses. Enim hääli saanud kirjanik ja illustraator saavad auhinnaks Nukitsa pronkskuju ja rahalise preemia.


 

Uudised

Nukitsa konkurss kutsub!

Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsub 5–13-aastaseid lugejaid valima Nukitsa konkursil oma...

Tule koolivaheajal raamatukokku meisterdama!

Kutsume algklassilapsi 27. ja 28. veebruaril draakonit meisterdama. Töötuba läheb lahti kell 13:00...

Karude jututuba kutsub külla!

Laupäeval, 9. märtsil kell 12:00 ootame 5-8 aastaseid poisse-tüdrukuid raamatukogu lasteosakonda...

Näitused

Raamatunäitused:

"XVII Nukitsa konkursi raamatunäitus"
"Sünnipäevalood"

Mesitarus:

"Talv talus"
"Sügaval vee all"