Raamatukogus loeti meri saali

pühapäev 09. oktoober 2016 11:50

7. oktoobril Pärnu Keskraamatukogus toimunud maakondlikul ettelugemisvõistlusel ärgitati neljandate klasside õpilasi raamatukaante vahelt merelugusid otsima ja neid teistele ette lugema. Mere raamatust saali lugemiseks oli igal osavõtjal aega vaid kolm minutit. Lugemismaratoni kõige säravam esineja, Aino Perviku Arabella lugu esitanud Mirtel Metsmaa, sõidab 22. oktoobril Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimuvale finaalvõistlusele.

Kõlav lugemisoskus,  haarav esitluslaad ja isikupärane loovalik iseloomustas paljusid esinejaid ja pani žürii parimate nimetamisel kõvasti pead murdma. Hästi saadi hakkama naerutavate lugudega Markus Saksatamme, Ilmar Tomuski ja Andrus Kivirähki repertuaarist, aga samavõrra haaravalt kõlasid ka Harri Jõgisalu, Heino Väli, Evald Tammlaane, Kaspar Jancise, Jaan Tätte, Ülo Vooglaidi ja Astrid Lindgreni meremõtted.

Oma südikad esinejad olid võistlusele saatnud Ülejõe, Vanalinna, Rääma ja Kuninga Tänava Põhikool ning Mai Kool ja Vabakool. Auhinna vääriliseks pidas žürii Mai Kooli tüdrukut Greteliis Jürissood.

Väga palju häid ettelugejaid oli sel aastal maakonna koolidest. Võistluse võitja Mirtel Metsmaa õpib Sindi Gümnaasiumis. Veel oli ettelugejaid Jõõpre, Are, Tori, Koonga ja Audru Koolist ning Paikuse ja Uulu Põhikoolist. Auhinna said Karl Ivar Annusver Are Koolist, Elisabeth Lindmaa Audru Koolist ja Liisa Alliksoo Paikuse Põhikoolist.

Esinemisnippe jagas ja kõige kuulamisküpsemaid esinejaid aitas välja selgitada näitleja, lavastaja, lugude väljamõtleja ja suur lugeja Rein Laos. Mereavarusi avastama ja merekultuuriaastat laulu ning mänguga mööda saatma õhutas üllatusliku mereseiklejana kohale tulnud Marge Lumisalu.

Piltidel ülevalt alla: meremängud ja säravad lugejad Mirtel Metsmaa, Liisa Alliksoo, Greteliis Jürissoo, Elisabeth Lindmaa ja Karl Ivar Annusver

Veel pilte

 

 

 

Uudised

Karukäpaklubis tehti draakoneid

29. septembril kutsusime algklassilapsi tutvuma raamatuga "Muumioru viimane draakon" ja ise...

Igal pool on ainult tähed

Raamatunäitus "Igal pool on ainult tähed" aitas tähti tähele panna. Kui tähelepanelikult vaadata...

Vaat mis vahva loodus

Raamatukogus võis vaatama, mis trikke loodus teeb. Raamatunäituselt "Vaat mis vahva loodus" sai...

Näitused

Raamatunäitused:
"Unistele lastele"
"Kes oskab lugeda kümneni?"

"Miniraamatud lastele Balti autoritelt"

Mesitarus:
"Muinasjutumaa"
"Sügaval vee all"