Ungari kunstniku Dóra Keresztesi "Nõialaulud"

neljapäev 05. märts 2020 14:51

5. märtsil avasime Pärnu Keskraamatukogu 1. korruse galeriis näituse Ungari graafiku Dóra Keresztesi töödest. Näitust tutvustas Siiri Erm-Nairismägi ja aitas avada Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli 4. klass koos õpetaja Ruth Vagaga. Värsked näituseelamused võeti kaasa töötuppa, kus lapsed endale rinnamärke joonistasid. Näitus, mis tugineb ungari rahvakultuurile ja pakub elamust nii lastele kui ka täiskasvanutele, jääb avatuks 31. märtsini

Dóra Keresztes on sündinud 1953. a Budapestis. 1977. aastal lõpetas ta Budapesti kunstiülikooli raamatute illustreerimise osakonna.

Dóra alustas oma karjääri raamatute illustreerijana, kujundades peamiselt lasteraamatuid ja kaasaegseid ungari kirjanduse teoseid. Nende kõrval juhendas ta õpitubasid lastele, teiste hulgas ka Ungari rahvusgaleriis. Aja möödudes hakkasid tema töölauale lisanduma filmi- ja teatriplakatid.

Dóra Keresztes on saanud kunstnikuna inspiratsiooni keskaegsetest puulõigetest ja  tema looming on mõjutatud Ida-Euroopa rahvakultuurist ning Ungari ja Rumeenia (Transilvaania) külade väikekirikute sisekujundusest. Kunstnikule meeldib rännata oma töödes mineviku ja oleviku vahel. Tema pildid jutustavad lugusid iidsetest müütidest ja muinasjuttudest.

Näituse avamise pildigalerii

 

Uudised

KARUMARUVAHVA võistlus!

Hei, 1.-5. klassi poiss ja tüdruk! Kui Sulle meeldib raamatuid lugeda ja tembutada, siis löö kaasa...

Ungari kunstniku Dóra Keresztesi "Nõialaulud"

5. märtsil avasime Pärnu Keskraamatukogu 1. korruse galeriis näituse Ungari graafiku Dóra...

Pärnu linna lasteaedade näitus "Aastaring Pärnumaal"

Lasteosakonnas saab vaadata lasteaialaste vahvaid kunstitöid, mis saanud teoks koos oma õpetajatega...

Näitused

Raamatunäitused:
"Kes ussisõnu mõistab"
"Ilon Wiklandi joonistatud lapsepõlv"

Kunstinäitus:
Pärnu linna lasteaedade näitus "Aasataring Pärnumaal"

Mesitarus:
"Sügaval vee all"
"Lõunamaa loomad"