Lugemiskoerad

Chilli ja Chuck kutsuvad lapsi endale ette lugema

Pärnu Keskraamatukogu külastavatel lastel on tore võimalus raamatut ette lugeda. Triibulisel kaltsuvaibal ootavad neid lugemiskoerad Chilli ja Chuck, kes ise raamatuid lugeda ei oska, aga lugusid kuulavad meelsasti.

Tänu koostööle Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühinguga ulatavad oma abistava käpa kuldsed retriiverid Chilli ja Chuck ning õdusat lugemismeeleolu aitavad hoida koerajuhid Ivi Brant ja Rita Kosenkranius. Mõnikord tuleb lastega kohtuma ka kuldne retriiver Lex koos oma juhi Romek Kosenkraniusega.

Koerale saab ette lugeda korraga üks laps, kes end eelnevalt raamatukogu lasteosakonnas registreerinud. Lugemiskord kestab  viisteist minutit.  Meile võib helistada numbril 44 55 702.

Sügisel, talvel ja kevadel kuulasid lugemiskoerad suure huviga sõnu, lauseid ja terveid lugusid, mis lapsed nende jaoks välja olid valinud. Suvel puhkavad lugemisoerad koos oma vahvate peredega, seiklevad suveseiklusi ja ootavad rõõmuga uut sügist.

Vaata, kuidas Chilli, Cuck ja Lex lastega kohtumas käisid

Siin näed sa valikut lugudest, mida lapsed Chillile ja Chuckile varasemalt ette on lugenud.

Saa lugemiskoertega tuttavaks!

Chilli on 5- aastane kuldne retriiver. See nimi tähendab teravat pipart, aga tegelikult sobiks tema iseloomuga hoopis midagi väga head ja magusat. Ta on sõber kõigi koerte ja inimestega ja talle väga meeldib sülle pugeda ja musi anda.

Chilli on väga tark ja viisakas. Tal on ette näidata koguni kolme erineva kooli diplomid. Ta armastab pikki jalutuskäike metsas ja mere ääres, aga üle kõige jumaldab pehmeid asju: soe pesa, pehmed mänguasjad, sammal metsa all ning valge kohev lumi.

Chilli on ka natuke naljakas‐ talle meeldib kurki süüa. Üldse nosiks ta meeleldi puu ‐ ja köögivilju. Kõige lemmikum on aga loomulikult närsimiskont.

Chuck on 3- aastane rõõmus ja hea koerapoiss. Ta on kuldse retriiveri tõugu. See tähendab, et tal on kullast süda, pehme siidine karv ja suur soov igal võimalusel vees möllata.

Chuck naeratab alati­, ka siis, kui ta käpad taeva poole põõnab. Üle kõige meeldivad talle lapsed ja pallid. Ta mängiks nendega koos lõputult. Aga ta oskab ka rahulikult lamada ja toredaid lugusid kuulata.

TERAAPIAKOER LEX JA TEMA JUHT ROMEK

Aeg-ajalt käib lastega kohtumas ka abi- ja teraapiakoer Lex koos oma juhi Romek Kosenkraniusega.

Lex on 4-aastane kuldse retriiveri tõugu koerapoiss, kes armastab väga lastega koos olla. Aga suurt rõõmu teevad talle ka laste vanemad, õpetajad ja üldse kõik inimesed.

 

Uudised

Otsimismäng!

Tule suvel raamatukokku mängima! Sul tuleb üles leida 8 raamatulast. Iga laps küsib otsijalt ka ühe...

RoosiRuudi ootab suvel sõpru külla

Lasteosakonna purjelaev RoosiRuudi ootab suvel kõiki sõpru endale külla. Astu laeva, kui tahad...

Tule lauamängu valima!

Raamatukogu lasteosakonnas saab lauamänge mängida. Aga põnevat mängu võib ka kodus edasi mängida...

Näitused

Raamatunäitused:
Leelo Tungla kirju liblika suvi
Eestimaa imed
Hea lasteraamat

Mesitarus:
"Kasvab ja sumiseb"
"Sügaval vee all"